здоровье и велосипед

У цій статті ми б хотіли розповісти про користь велосипеда для здоров'я людини та й розповісти чим корисний велосипед і чому ми вважаємо, що велосипед - це найкращий транспорт.

Велосипед давно перестав бути просто засобом пересування. Його цілком заслужено можна назвати відмінним універсальним, багатофункціональним тренажером, який сприяє формуванню стрункої, спортивної фігури, зміцненню здоров'я, підвищенню настрою та сприятливому впливу на організм людини.

Користь від їзди на велосипеді для організму

Велосипед надає комплексну дію на здоров'я людини:

 1. Поліпшення самопочуття
 2. Поліпшення зовнішнього вигляду
 3. Поліпшення психологічного стану
 4. Зміцнення здоров'я
 5. Зміцнення взаємин

Поліпшення самопочуття

 • Якісний сон. Регулярні велопоездкі допомагають виведенню з організму гормону стресу - кортизолу, який заважає заснути, викликає безсоння. Таким чином, регулярні велопрогулянки допоможуть вам поліпшити якість сну і забути про безсоння.
 • Поліпшення обміну речовин. Їзда на велосипеді збільшує витрату енергії - прискорюється обмін речовин, покращується постачання киснем органів і тканин (оксигенація), в тому числі м'язів і головного мозку;
 • Підвищення витривалості. Регулярні поїздки на велосипеді підвищують загальну витривалість організму, роблять вас бадьоріше і міцніше.

Поліпшення зовнішнього вигляду

 • Зниження ваги. Заняття на велосипеді відносять до кардіотреніровки і часто рекомендовані тим, хто хоче скинути зайві кілограми. Під час поїздки на велосипеді прискорюється метаболізм, спалюється велика кількість калорій.
 • Поліпшення стану шкіри. Їзда на велосипеді призводить до збільшення циркуляції крові, в результаті кисень і поживні речовини доставляються до клітин шкіри набагато швидше, при цьому виводяться шкідливі токсини. Велопрогулянки на свіжому повітрі сприяють виробленню колагену, який, допомагає скоротити появу зморшок.
 • Підвищення м'язового тонусу. Постійні заняття на велосипеді сприяють тренуванні м'язи ніг, грудей, спини, рук. Завдяки цьому підвищується витривалість м'язів тіла і поліпшується їх форма.

Поліпшення психологічного стану

 • Зниження стресу. Як вже говорилося вище поїздки на велосипеді допомагають знизити вироблення гормонів стресу. Також варто згадати про те, що велопрогулянка - відмінний спосіб отримати гормони щастя і відволіктися від неприємних повсякденних думок.
 • Зміцнення нервової системи. Їзда на велосипеді дозволить отримати вам заряд бадьорості на весь день. Велосипед - відмінний засіб «випустити пар» після важкого дня.
 • Поліпшення розумових здібностей. Монотонні рухи, розмірене дихання допомагають привести в порядок думки, почуття і збалансувати емоційний стан, що в підсумку дозволить приймати зважені та обдумані рішення.

Зміцнення здоров'я

 • Зміцнення серцево-судинної системи. Кардіо на велосипеді сприяє зміцненню серцевого м'яза, підвищення тонусу судин, зниження рівня «поганого» і підвищенню рівня «хорошого» холестерину.
 • Поліпшення роботи легенів. Під час велосипедних прогулянок легені людини працюють набагато інтенсивніше і швидше звільняються від шкідливих речовин і збагачуються киснем. При цьому важливо, щоб ваш маршрут був ближче до природи і якнайдалі від жвавих доріг.
 • Зміцнення імунітету. Катаючись на велосипеді на свіжому повітрі ви збагачуєте організм киснем і підвищуєте захист організму в боротьбі з інфекціями.
 • Розвиток вестибулярного апарату. Велосипед сприяє розвитку координації рухів і виступає відмінний тренером для вестибулярного апарату.
 • Розвиток опорно-рухової системи. Завдяки велосипедним поїздкам поліпшується кровопостачання в органах малого таза, а суглоби отримують необхідне тренування.

Укрепление взаимоотношений

 • Создание семейных ценностей. Организуйте полезное времяпровождение с семьей, создайте общие интересы, ведь катание на велосипеде — это прекрасный досуг, отличный способ совместить приятное семейное общение и тренировку.
 • Социальная активность. Занятия велоспортом помогают обрести новые знакомства, завести новых друзей с общими интересами.
 • Развитие ребенка. Велопрогулки с детьми помогают сформировать дисциплину и привить ребенку ценности здорового образа жизни, что очень важно для подрастающего поколения.

Які м'язи працюють при їзді на велосипеді?

воздействие на велосипед Під час їзди задіюються:

 • м'язи ніг;
 • клубові м'язи (що знаходяться між хребтом і пахом);
 • м'язи черевного преса;
 • м'язи тулуба;
 • м'язи рук;
 • м'язи плечового пояса.

Переваги велосипеда

Їзда на велосипеді має низку переваг. До очевидних переваг варто віднести мінімум витрат на пальне, підвищення витривалості, мобільність пересування, зниження маси тіла, екологічність, безшумність і відмінний настрій!

переваги велосипеда

Існує навіть спеціальний калькулятор, який допоможе розрахувати кількість спалюваних вами калорій при їзді на велосипеді. При цьому варто враховувати швидкість їзди, вид траси, по якій ви пересуваєтеся, кількість їжі, що вживається і її енергетична цінність, а також витрачений час. Кількість витрачених ккал може коливатися від 200 до 1000 в годину. Саме тому огрядний велосипедист - явище вельми рідкісне.

Як вже було сказано вище - велосипед дозволяє здорово заощадити. І це стосується не тільки витрат на пальне. Істотною є також економія на запасних частинах. В обслуговуванні та ремонті велосипед набагато менш витратний, ніж автомобіль. А ще велобайк цілком здатний замінити відвідування тренажерного залу, а значить, ви економите на абонементі!

Велосипед економить ваш час, рятує від стомлюючого стояння в пробках, позбавляє від необхідності пошуку паркувального місця.

Про переваги використання велосипеда як транспорту можна говорити дуже довго. Але найкращим рішенням буде випробувати всі принади велосипедних прогулянок на власному досвіді.

Якщо ви вирішили купити велосипед в Україні, то напевно, трохи знайомі з ціновою політикою на ринку. Вартість деяких моделей відверто дивує. Наш веломагазин пропонує своїм покупцям велосипеди для різних вікових груп (дитячі, підліткові, дорослі) і цілей (складні, гірські, комфортні, швидкісні і т.д.) за цілком прийнятною, конкурентоспроможної ціною.

Але, вибираючи велосипед, в першу чергу слід орієнтуватися не тільки на ціну. Під час вибору враховуйте те, якими шляхами ви будете на ньому пересуватися, для яких цілей купується велосипед. Ну і звичайно, варто враховувати вік і стать велосипедиста. Відповівши на всі ці питання, можете заходити в наш веломагазин - тут ви знайдете сучасний велосипед на будь-який смак і запит!