Українці все частіше замислюються про альтернативний транспорті і перед багатьма виникає питання: що краще велосипед або електросамокат?

Як велосипед, так і електросамокат є зручним способом пересування по місту, дозволяючи легко обійти пробки і «прокататися з вітерцем». Тому постараємося розібратися на що звернути увагу та що слід враховувати при виборі засобу пересування.

Електросамокат проти велосипеда

Що важливо враховувати при виборі?

Перед тим як зробити вибір, визначте які завдання буде вирішувати транспортний засіб. Пропонуємо провести порівняння основних характеристик, які допоможуть з вибором.

Швидкість. Середня швидкість більшості велосипедів 30-35 км / год, по місту цей показник становить 18-20 км / год. Електросамокати здатні розвивати швидкість близько 20 км / ч, більш потужні і дорогі моделі дозволяють розігнатися до 80-100 км / год, але така швидкість є дуже небезпечною з огляду на стан вітчизняних доріг. До того ж, електросамокатом складніше управляти при поворотах.

Дальність поїздки. Відстань, яку можна проїхати на одному заряді електросамоката, залежить від моделі самоката, стану батареї, ваги пасажира і, в середньому, становить 20 км. У велосипедів немає подібних обмежень, вони можуть використовуватися для поїздок на будь-які відстані.

Прохідність. Велосипед завдяки своїй конструкції має набагато кращі показники прохідності. Великі колеса дозволяють їздити по пересіченій місцевості, траві, піску, заїжджати без проблем на бордюри. Самокати, навіть з великими колесами, мають набагато меншу прохідність в порівнянні з велосипедами.

Керованість. Велосипед по праву вважається більш надійним і маневреним. Але на відміну від самоката, для того щоб навчитися їздити на велосипеді буде потрібно набагато більше часу. Їзда на самокаті дається набагато швидше і простіше.

Компактність. Завдяки відносно невеликим розмірам електросамокат зручно зберігати і переміщати з місця на місце. Велосипеди більш габаритні, хоча складені велосипеди частково вирішують задачу компактності і транспортування.

Фізичне навантаження. Більшість з нас веде малорухливий спосіб життя через те, у багатьох сидяча робота. Якщо легкі фізичні навантаження не протипоказані, то навіщо проводити час стоячи або сидячи нерухомо, якщо можна крутити педалі і ставати здоровішими та сильніше при цьому? Електросамокат не надає такої можливості, зате його власнику не потрібно міняти футболку після поїздки і переживати за велосипед на парковці, адже самокат можна поставити поруч з робочим столом.

Що краще велосипед або електросамокат?

що швидше велосипед або електросамокат

Електросамокат і велосипед – зручні види транспорту і кожен має істотні переваги.

Багато людей навчилися кататися на велосипеді з раннього дитинства, однак, є ті, хто ніколи не вчився їзді на велобайку. Електросамокат є відмінним рішенням для таких людей, адже дорослій людині набагато простіше навчитися їздити на електросамокаті, ніж освоїти їзду на велосипеді.

Електросамокат відмінно підійде для поїздок на роботу і пересування по вулицях з хорошими дорогами і доглянутим паркам. До переваг електричного самоката відносять маневреність, простоту управління і легкість транспортування, особливо для тих випадків якщо акумулятор розрядиться.

Велосипед ідеально підходить для поїздок на великі відстані по дорогах з будь-яким покриттям. Велосипед має необмежену дальність ходу, не вимагає підзарядки від мережі і підходить для активних занять спортом - велопрогулянки сприяють схудненню, зміцнюють витривалість і підвищують тонус.

Проте і велосипедистам, і власникам електросамокатів рекомендуємо не забувати про правила дорожнього руху.